Prečo používať práve telové maslá?

Čo je telové maslo?

Telové maslo sa skladá z čistých tukov, olejov a voskov obohatených o cenné výťažky z kvetov alebo bylín, ktoré pomáhajú dosiahnuť želaný účinok alebo sa starajú o príjemnú vôňu.

Tradičné telové maslo má pevnú konzistenciu, ktorá sa roztápa až pri kontakte s telom. Vtedy zmäkne a dá sa dobre rozotierať. Keďže tuhé telo­vé maslá neobsahujú vodu, pri ich výrobe sa zvyčajne nepoužívajú žiadne umelé konzervačné látky. Napriek tomu tieto výrobky vydržia pokojne aj rok. Túto metódou výroby používam aj pri výrobe mojich šľahaných telových masiel Andrea Original.

Okrem toho sú dostupné aj varianty, ktoré okrem olejov a tukov obsahujú aj vodu. Vďaka tomu majú priamo v balení krémovú konzistenciu. Ľahšie sa nanášajú, obsahujú však aj konzervačné látky. Ľudia s citlivou pokožkou by mali siahnuť po výrobkoch bez obsahu vody. Maslá používam aj do balzamov na pery. Tie sa veľmi podobajú pôvodnej receptúre telových masiel. Práve v chladných zimných mesiacoch pomáhajú maslové balzamy na pery chrániť pery pred vysušovaním.

Bmbuckého maslo ako základ telových masiel.

Hlavnou zložkou takmer každého telového masla je bambucké maslo. Bez neho by to skrátka nešlo. Bambucké maslo je rastlinný tuk získavaný z orechov afrického stromu karité.

Orechy sa rozdrvia, pomelú a zahrejú. Počas toho sa oddelí tuk, ktorý sa pozbiera rovnako ako pri výrobe masla. Príjemne vonia čokoládou a orechmi. Ešte dôležitejší je však jeho vysoký obsah ošetrujúcich látok. Okrem nenasýtených mastných kyselín, ku ktorým patria napríklad omega-8 kyseliny, obsahuje bambucké maslo veľké množstvo vitamínov A a E a účinnú látku alantonín, ktorá urýchľuje stavbu buniek – prvá pomoc pre namáhanú pokožku. Okrem toho pokožku hydratuje a obnovuje jej prirodzenú pre­masťovaciu schopnosť.

Pre koho sú vhodné a načo?

Telové maslá sú vhodné na množstvo typov pokožky a kožných problémov, ale nie pre každého. Ľudia trpiaci mastnou pokožkou by mali radšej maslu vyvarovať. Pre suchú, citlivú a normálnu pokožku je však ideálne. Suché miesta okamžite vyhladí a hydratuje ich na niekoľko hodín. Pokožka je mäkšia, jemnejšia a nevysušuje sa tak rýchlo.

Pravidelné používanie telového masla u ľudí s extrémne citlivou pokožkou a alergikov má upokojujúce účinky. Keďže v kvalitných výrobkoch nenájdeme žiadne konzervačné látky, parfumy ani farbivá, nespôsobujú žiadne podráždenie. V niektorých afrických krajinách sa maslo používa dokonca aj na urýchlenie hojenia rán. Aplikuje sa na jazvy, vďaka čomu sa tkanivo stáva mäkším a pružnejším. Nielen zrelá pleť však ocení obnovu buniek podporovanú alantonínom. Je preto ideálne telové maslo používať aj ako spomaľovač starnutia.

Ako správne aplikovať telové maslo?

Všetky telové olej a maslá môžu upchávať póry, pokiaľ sa nespoja s vodou. Preto je ideálne telové maslo používať po sprchovaní, keď je pokožka vlhká a zohriata. Telové maslo sa tak ľahšie dostane rovno do pokožky, rýchlejšie sa vstreb a hlavne neupchá póry. Pokožka zostane príjemne hebká a svieža. Pre ten príjemný pocit telové maslo určite treba vyskúšať, nebudete ľutovať.

Telové maslo naberajte špachtľou alebo čistou lyžicou. Trite ho v rukách, kým sa nezačne topiť, a následne ho krúživými pohybmi aplikujte na pokožku.

Na čo všetko je dobré telové maslo Mandľa z mojej kolekcie AO?

Okrem toho že je ideálnou voľbu pre pokožku celého tela, môžete ho použiť rôzne.

Telové maslo sa skvele hodí na ošetrenie rúk počas zimy. Ak si chcete urobiť intenzívnu ošetrujúcu kúru rúk, naneste telové maslo na ruky, navlečte ich do tenkej bavlnenej ponožky a nechajte pôsobiť cez noc.

Telové maslo dokáže ochrániť aj naše vlasy pred pôsobením chladu, UV žiarenia, chlóru a slanej vody. Jedna z jeho hlav­ných zložiek je kakaové maslo, obsahuje látku teobromín, ktorá má antioxidačné účinky. Naneste malé množstvo masla po celej dĺžke vlasov. Nepoužite ho príliš mnoho, aby vlasy nezostali mastné.

Telové maslo je ideálnym prostriedkom aj na ošetrenie suchých končekov a rozštiepených vlasov. Môžete ho po umytí aplikovať do ešte vlhkých vlasov, alebo pred spaním vmasírovať do suchých. Telové maslo bude počas noci pôsobiť ako maska. Ráno si ho nezabudnite zmyť.

Je skvelou alternatívou masážneho oleja.

Už len treba vyskúšať. 🙂

Andrea

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Návrat hore