Sviečky

100% prírodné sviečky bez alergénov


Hmotnosť: 250g

Čas horenia: viac ako 50 hod.

Balenie: sklo

Vosk: Palmový 100% pírodný

Vôňa: podľa vlastného výberu zo zoznamu vôni

Cena: 18,90 €


Hmotnosť: 400g

Čas horenia: viac ako 90hod.

Balenie: sklo

Vosk: Palmový 100% pírodný

Vôňa: podľa vlastného výberu zo zoznamu vôni

Cena: 22,90 €


Limitované

Hmotnosť: 90g

Čas horenia: viac ako 20hod.

Balenie: hliníková dóza

Vosk: sójový 100% pírodný

Vôňa: Lýdia, Elizabeth, Sophia, Vianoce, Perník

Cena: 11,90 €


Sviečky sú ekologické a zdravotne nezávadné, na ich výrobu používam prvotriedny rastlinný vosk. Je 100-percentne prírodný, neobsahujú žiadne chemikálie a má parametre potravinárskych prísad. Knôty sú z kvalitnej bavlny, 100% čistej prírodnej kvality. Starostlivo ich vyberám ku každej jednej sovičke, podľa typu hrúbky a druhu vôni. Esencie majú každá vlastný charakter, olejnatosť, hustotu, prchavosť. Vlastnosti, ktorým treba dokonale prispôsobiť aj typ knôtu a presné pomery voskov. Majú nádhernú trblietavú štruktúru ktorá očarí každého a ich kryštalický vzhľad pripomína ľadové kvety na mrazom zamrznutých oknách. Dizajn je navrhnutý tak aby sa hodil do každého interiéru.

Zoznam vôni

Vône parfumovanéVône prírodné
Lýdia – krásne jemná a elegantná púdrová vôňa /svieža kvetinová, zelená/Bavlna
Elizabeth – exoticky výrazná vôňa /aldehydická, kvetinová, ovocná/Citrónová tráva
Sophia – jenme svieža /citrusová, bylinná, ovocná/Zelený čaj
Merilyn –  zmyselne príťažlivá /kašmír, biele kvety, melón/Škorica
Brigitte – vôňa plná čistoty a sviežosti /ruža, konvalinka, magnólia/ Perník
Vianoce

Odtiene vosku spôsobuje prírodná farba esenciálnych olejov a zmeny v sfarbení sú ich prirodzenou vlastnosťou.

Ako správne používať sviečky Andrea Original 

Prírodné vonné sviečky  Andrea Original sú vyrobené z najkvalitnejšieho 100% prírodného vosku bez parafínu, konzervačných látok a aditív. Keďže nepoužívam chemické konzervanty, odporúčam zapáliť sviečku do 6 mesiacov od zakúpenia a vypáliť do jedného roka. Každým zapálením sa jej nádherná vôňa oživí. Hlavne pri prvom zapálení je dôležité dať knôtu dostatočný čas na úplné roztopenie povrchu, aby ste dosiahli čisté vyhorenie celej sviečky. Keď sviečku zapaľujete iba na chvíľu, vosk sa bude topiť dovnútra popri knôte a vytvárať takzvaný “tunel”.

Vosk je 100% prírodný, vonné sviečky horia čisto, nedymia a nevylučujú do vzduchu toxíny ani chemikálie. Ak vonná sviečka dymí, knôt je príliš dlhý a je potrebné ho skrátiť na cca 6mm, drevený na cca 3mm. Opatrne strihačom knôtu alebo nožnicami odstrihnite časť horiaceho knôtu a dbajte, aby nepadol do tekutého jazierka a nezašpinil vosk. Alebo vonnú sviečku zahaste a z vychladnutého knôtu kúsok jemne odlomte. Plameň sa zmenší a prírodná sviečka bude horieť až 3-krát dlhšie. Čím má sviečka dlhší knôt, tým väčší je jej plameň a kratší celkový čas horenia, pretože väčší plameň spotrebúva viac vosku a zároveň vám dym z knôtu môže zafarbiť vosk. Ak naopak krátky knôt s malým plameňom tvorí vonnej sviečke „tunel“, odlejte z roztopeného vosku, plameň sa zväčší a roztopí vosk po okrajoch. V prípade potreby opakujte a odliaty vosk môžete neskôr postupne vrátiť do roztopeného jazierka prírodnej sviečky.


Návrat hore